Listwa przypodłogowa MDF – wykończ podłogi z klasą!

Niezależnie od tego, czy aranżacja Twojego domu jest modernistyczna, czy bardziej w stylu retro – obraz ten powinien być dopełniony przez odpowiednie listwy przypodłogowe. Pewne elementy w domu niezawodnie kojarzą się z dobrym stylem i elegancją. Takie właśnie są listwy z MDF marki Holzbrink, w której asortymencie znajdują się listwy o profilu Hamburg oraz Berlin.

Listwy o takim profilu ozdabiają domy i mieszkania już od ponad 100 lat, a mimo to wciąż kojarzą się z szykiem i elegancją, można więc z dużą dozą pewności stwierdzić, że ich wygląd jest ponadczasowo stylowy. Model Berlin jest gładki, bez dodatkowych zdobień, co czyni go niezwykle uniwersalnym. Profil Hamburg natomiast ma nieco bardziej wymyślny kształt – w górnej części listwy znajduje się ozdobne (przy tym delikatne i stonowane) żłobienie.

Trwałość dzięki wysokiej jakości

Listwy wykończeniowe Holzbrink wykonane są z MDF – Medium Density Fibreboard – czyli średniej gęstości płyty pilśniowej z włókien drzewnych. Jest to produkt drewnopochodny, powstający ze zmieszania zmielonego na pył drewna i związków organicznych, dzięki czemu zyskuje on wiele użytecznych cech. Przede wszystkim jest twardy, trwały i wytrzymały. Listwa z MDF, pokryta dodatkowo ochronną laminowaną okleiną, nie odbarwia się, nie żółknie, jest gładka i odporna na środki chemiczne, zarysowania oraz wilgoć, co ułatwia czyszczenie. Ma zatem wiele przewag nad zwykłym drewnem oraz sztywnym plastikiem.

Prosty montaż i komfort użytkowania

Listwy można łatwo przycinać na dowolną długość. Charakteryzują się także niskim skomplikowaniem jeśli chodzi o montaż. Wystarczy, że jesteś amatorskim domowym majsterkowiczem, a na pewno sobie z tym poradzisz.

Listwę przymocowuje się za pomocą klipsów przytwierdzanych do ściany śrubami z kołkami, na które następnie nakłada się listwę – takie rozwiązanie oznacza również prosty demontaż. Innym sposobem jest mocowanie na klej montażowy. Listwy można łatwo przyciąć pod kątem 45 °, można też użyć słupka montażowego.

Klejem polecanym do montażu listew przypodłogowych jest Bostik Superfix. Nadaje się również do klejenia uszczelek i progów garażowych, cokołów kuchennych, folii na fasadach oraz wielu innych materiałów. Charakteryzuje go odporność na warunki atmosferyczne, w szczególności na promienie UV i wilgoć (jest całkowicie wodoodporny).

Listwy przypodłogowe Holzbrink – uniwersalność i elegancja

Na szczęście w przypadku listew przypodłogowych z MDF Holzbrink nie trzeba uzyskiwać dobrego wyglądu kosztem funkcjonalności. Uniwersalny wygląd profili Berlin oraz Hamburg zapewnia ponadczasową estetyczność wykończenia Twojej podłogi. Masz więc pewność, że wpasuje się w styl Twojego domu i nie wyjdzie z mody. Uniwersalność objawia się również w funkcjonalności. Niezależnie od tego, czy masz panele, płytki czy inną podłogę, listwy Holzbrink będę dobrze spełniać swoją funkcję przez długie lata. Dzięki użytemu materiałowi i starannemu wykonaniu, listwy z MDF marki Holzbrink nierzadko okażą się lepszym wyborem, niż sztywny plastik czy drewno, pozwolą ponadto oszczędzić Ci czas na montażu i czyszczeniu. Dzięki tym prostym czynnikom nadasz swojemu domowi elegancji i szyku.