Linie kroplujące, czyli nowoczesne nawadnianie

Linie kroplujące to wynalazek, który przydałby się każdemu, kto zajmuje się roślinami – zarówno w przydomowym ogrodzie, na działce, w obszarach miejskiej zieleni, jak i na rozległych polach uprawnych. Dzięki produktom marki Holzbrink nawadnianie roślin przestaje być nużącym obowiązkiem, a staje się przyjazne dla środowiska i oszczędza Twój czas oraz pieniądze.

Linia kroplująca wyglądem przypomina wąż ogrodowy, ale jej działanie jest zupełnie inne. Leżąc w pobliżu roślin emituje ona poprzez specjalne otwory odpowiednią ilość wody dokładnie w okolice strefy korzeniowej. Taki system nawadniający z powodzeniem zastępuje nie tylko ręczne podlewanie, lecz także wszelkie zraszacze ogrodowe.

Kontrola ciśnienia oznacza optymalizację zużycia wody, które może być zmniejszone nawet o ponad 70%. Dlatego użyteczność linii kroplujących doceniana jest w rolnictwie,  leśnictwie, ogrodnictwie oraz wszędzie tam, gdzie ceni się dbałość o roślinność i zieleń oraz ekologię.

Komfort i jakość przede wszystkim

Taśmy kroplujące Holzbrink są dopasowane to Twoich wymagań. Można poprowadzić je nad i pod ziemią, a otwory emitujące wodę są zaprojektowane tak, aby zapobiegać zatykaniu przez wrastające korzenie czy ziemię, linie mogą też służyć jako węże ogrodowe. Materiał – polietylen – zapewnia trwałość w każdych warunkach pogodowych. Linie są odporne na mróz (zamarzanie) dzięki samoczynnemu opróżnianiu. Opróżniony wąż staje się płaski, ułatwiając tym samym kompaktowe przechowywanie. Ponadto zadbaliśmy także o to, aby nasze łączniki i akcesoria uniemożliwiały wyciek wody – trafi ona więc dokładnie tam, gdzie powinna.

W asortymencie marki Holzbrink znajdują się następujące modele systemów nawadniania:

  • BASIC – to nowoczesne rozwiązanie problemu nawadniania. Stosowana jest wtryskowa technologia produkcji kroplowników posiadających szczelinowe wyjścia i turbinową konstrukcję. Maksymalna długość linii kroplującej gwarantuje przepływ na poziomie 1 l/h. Wydłużenie ciągu powoduje proporcjonalny spadek tej wartości.
  • ADVANCED – w tym modelu stosowany jest płaski kroplownik, a linia ma możliwość kompensacji ciśnienia. Dodatkowo jej cechą jest uniwersalność, gdyż sprawdzi się w połączeniu ze wszystkimi powszechnie używanymi systemami nawadniającymi oraz dostosowaniem długości do wymagań. Model ten zapewnia przepływ również na poziomie 1 l/h.
  • PROFI – posiada wszelkie zalety dwóch opisanych systemów, dodatkowo je rozszerzając. Szczególna odporność na zatykanie osiągana jest dzięki mechanizmowi samoprzepłukującemu oraz labiryntowi o dużym przekroju poprzecznym. Każdy emiter ma dwa ujścia wody, co zwiększa przepustowość i możliwości nawadniania nawet bardzo wymagających terenów.
  • Rura nawadniająca – wykonana z tworzywa LDPE pozwala stworzyć doskonały system irygacyjny, szczególnie w połączeniu z liniami kroplującymi Holzbrink. Możemy dostosować rurę tak, aby posiadała otwory kompatybilne z naszymi kroplownikami lub o dowolnym rozstawie zgodnym z Twoimi potrzebami.

Pomyśl o przyszłości już teraz

Systemy nawadniające Holzbrink mogą z powodzeniem sprawdzić się niemal w każdych warunkach i terenie, przez co są nowoczesną odpowiedzią na bardzo stary problem nawadniania i podlewania. Linie kroplujące zdejmują z Ciebie obowiązek codziennego długotrwałego dbania o Twoje rośliny, a dodatkowo uwzględniają tak ważny obecnie problem nadmiernego zużycia wody. Inwestycja w linie kroplujące to inwestycja w zabezpieczenie przyszłości Twoich upraw i ogrodu na długie lata.