Materiały

Detale, elementy które z jednej strony nie rzucają się w oczy, są akcentem, ramą, konstrukcją całości, a z drugiej powinny być trwałe, najwyższej jakości, odporne na czynniki zewnętrzne. Rozwiązania marki HOLZBRINK wykonujemy z materiałów wysokiej jakości, bo wiemy jak istotną rolę pełnią w Twoim otoczeniu. Listwy przypodłogowe oraz przyblatowe przygotowujemy tak, by spełniały swoją funkcję przez wiele lat i jednocześnie wyglądały estetycznie.

Akcesoria ogrodowe, które produkujemy są odporne na skrajne temperatury i trudne warunki atmosferyczne. Co za tym idzie możesz być pewien, że z nami stworzysz ogród swoich marzeń. Instalując parasol ogrodowy za pomocą jednego z modeli stojaka do parasola, który wykonaliśmy ze stali, cały sezon będziesz delektować się przyjemnym cieniem. W trakcie letniego deszczu schronisz się pod parasolem, który nie odleci z wiatrem.

Poniżej znajdziesz informacje na temat materiałów, z których powstają akcesoria do domu i ogrodu marki HOLZBRINK.

Aluminium

Aluminium jest aktualnie jednym z najczęściej stosowanych metali na świecie. Jego ogromnymi zaletami są lekkość (jest nawet trzy razy lżejszy od żelaza) i trwałość (która dodatkowo wzrasta przy niskich temperaturach). Aluminium nie rdzewieje, nie reaguje z wodą i wilgocią ani nie magnesuje się. Może być poddawane recyklingowi. Dzięki srebrzystobiałemu odcieniowi artykuły aluminiowe są chętnie wybierane do wykańczania nowoczesnych i eleganckich wnętrz.

PVC

PVC (zwane również PCW, PWC lub PCV) to jeden najpopularniejszych tworzyw sztucznych używanym w niemalże wszystkich gałęziach przemysłu. Polichlorek winylu charakteryzuje się wysoką elastycznością i łatwością w obróbce. PVC to tworzywo o wielu zaletach. Zachowuje swoją trwałość dzięki wewnętrznym połączeniom atomów, które chronią je przed procesem utleniania. To doskonały materiał w produkcji wytrzymałych i elastycznych elementów ogrodowych, poddawanych skrajnym warunkom atmosferycznym.

MDF

MDF (ang. Medium-Density Fibreboard) to płyta pilśniowa o średniej gęstości z włókien drzewnych. Charakteryzuje się twardością i wytrzymałością, dlatego jest chętnie stosowana w produkcji mebli. Materiał MDF zachowuje się jak drewno, dlatego listwa może pracować.  W produkcji listew MDF i słupków wykończeniowych marki Holzbrink jest stosowany materiał najwyższej jakości, dzięki czemu listwy są odporne na wilgoć i szorowanie. Ich konserwacja jest niezwykle łatwa: listwę wystarczyć przetrzeć wilgotną ściereczką.

Stal

Jest obecna niemalże wszędzie wokół nas. Produkty wykonane ze stali są oceniane jako wartościowsze niż ich odpowiedniki z plastiku. Stal kojarzy się z wysoką jakością, profesjonalnym wykończeniem i niezawodnością. Oczywiście istnieje wiele odmian tego materiału. Jej właściwości w dużej mierze zależą od procentowej zawartości węgla, składników stopowych oraz obróbki cieplnej. Udział węgla w stali ma duży wpływ na jej cechy typowo mechaniczne i technologiczne, jak wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie, sprężystość, plastyczność, ciągliwość, spawalność oraz twardość.

Marka HOLZBRINK stosuje w swoich projektach zarówno surową stal jak i nierdzewną.

Szlifowanie stali

Drewno

Klasyka sama w sobie. Najstarszy i uniwersalny materiał. Drewno jest łatwe w obróbce, izoluje termicznie i elektrycznie, oraz jest odporne na działanie wielu czynników. Drewno wpisuje się w ekologiczne wartości marki HOLZBRINK. Staramy się pozyskiwać drewno do naszych produktów pochodzące z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Tworząc unikalne i funkcjonalne rozwiązania, korzystamy z naturalnych właściwości materiału, takich jak barwa, połysk, wilgotność czy tzw. rysunek drewna.

Pokój z oknem