HolzbrinkObrzeża ogrodoweObrzeża ogrodowe z PVCObrzeże ogrodowe HRK02 taśma PVC 50 mm

Obrzeże ogrodowe HRK02 taśma PVC 50 mm

Kod produktu: HRK02

Obrzeże ogrodowe w formie taśmy to doskonały sposób na wyodrębnienie ścieżek, rabat, klombów czy trawnika w przydomowym ogrodzie. Sprawdzi się także w przestrzeniach miejskich. Taśma w kolorze czarnym o wysokości 50 mm ma długość 10 m. Wykonana z wysokiej jakości PVC jest elastyczna, dzięki czemu można ją dowolnie formować. Odporna na warunki atmosferyczne spełnia swoją funkcję przez wiele lat. Także montaż nie przysparza większych trudności. Taśmę wystarczy odpowiednio uformować i zamontować za pomocą kotew mocujących.  Z łatwością przytniesz obrzeże piłką ręczną czy nawet nożykiem.

Nasze produkty znajdziesz na:
  • Montowany w ziemi
  • Łatwy montaż
  • Wykonany z PVC
Przykład zastosowania obrzeża ogrodowego HRK02 z kotwami

Wytrzymały materiał

Obrzeże zostało wykonane z tworzywa PVC, charakteryzującego się dużą trwałością i elastycznością. Z łatwością pozwala się formować w łuk poprzez nacięcie paska stabilizującego. Nie ulega odkształceniom, mimo długiego i intensywnego użytkowania.

Prosty montaż

Listwa jest bardzo prosta w montażu i nie sprawia trudności przy koszeniu trawy. Obrzeże można wkopać w ziemię, wówczas jedynie jego górna krawędź jest widoczna. Można także zamontować je na powierzchni – widoczną ściankę przykryć z obu stron kamieniami ozdobnymi, korą, ziemią, trawnikiem, kostką, itp. Szczególnie przydaje się do formowania powierzchni kolistych, np. wokół drzew lub klombów w formie koła. Wraz z obrzeżem w zestawie znajdują się kotwy mocujące, które wystarczy wbić w ziemię, np. gumowym młotkiem. Jeżeli grunt jest twardy lub kamienisty, warto zrobić wcześniej otwór w ziemi. 3 kołki mocujące powinny wystarczyć do zamontowania 1 metra obrzeża. Odcinki w formie łuku warto zabezpieczyć 5-6 kotwami. Do montażu zalecamy użycie rękawic ochronnych.

Materiał PVC, z którego wykonano obrzeże, pod wpływem zimna traci swoją elastyczność, co może utrudniać układanie listwy. Zalecamy, aby listwa nie była montowana od razu po otrzymaniu przesyłki (jeśli jest zimna, warto poczekać, aż nabierze ciepła).

Zastosowanie taśmy ogrodowej

Listwa doskonale sprawdzi się przy tworzeniu ścieżek, rabat, klombów, trawnika w przydomowym ogrodzie, parku czy przestrzeni miejskiej. Znacząco ułatwia podział terenu, dzięki czemu w prosty i szybki sposób wytyczysz ścieżki, oddzielisz trawnik od grządek uprawnych. Listwa jest niezawodna w tworzeniu łuków.

Zobacz również:

Zapytaj o ofertę

Treść dodatkowa zapytania o ofertę

Maksymalny rozmiar pliku 15Mb. Akceptowane rozszerzenia: JPG, PNG, PDF, ZIP, RAR, DOC, DOCX
×