Ostatni etap remontu – listwy wykończeniowe do kuchni

Detale tworzą klimat. Meble, sprzęty AGD, oświetlenie i kolor ścian to elementy, na których skupiamy się tworząc kuchnię swoich marzeń, ale nie zapominajmy o wykończeniu. Listwy przyblatowe, cokoły meblowe oraz odpowiednie listwy przypodłogowe – mamy receptę jak się nie pogubić w kolorach, rodzajach i modelach.

Listwa przyblatowa – zabezpiecz meble przed zniszczeniem

Jak w sposób estetyczny wykończyć blat roboczy w kuchni? Najlepiej za pomocą listew przyblatowych. Oferowane w kilkunastu kolorach, z łatwością można przyciąć do odpowiedniej długości. Wykonane z trwałego PVC nie tracą swoich właściwości pod wpływem szorowania, promieniowania UV czy wilgoci. Doskonale ochronią szczeliny między blatem a ścianą, zapobiegną przedostawaniu się drobnych pozostałości jedzenia w nawet najdrobniejsze szczeliny. Montując je możesz mieć pewność, że będą spełniać swoją funkcję przez długi czas. Co więcej, ogromnym atutem tych rozwiązań jest łatwość instalacji. Listwy przyblatowe z łatwością zamontujesz za pomocą klejącej taśmy montażowej, dzięki czemu każdy sam może szybko i bez komplikacji zamontować je w swojej kuchni.

Cokoły meblowe – zabudowa kuchni w komplecie

Zabezpieczenie dolnych szafek w kuchni jest równie istotne jak ochrona blatów. Dolne partie mebli przez cały czas narażone są na działanie takich czynników jak woda, kurz czy pozostałości jedzenia. Ponadto ważne by przestrzeń między podłogą a zabudowa kuchenną wyglądała estetycznie. W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo i wygląd kuchni? Marka Holzbrink oferuje system cokołowy do mebli. To innowacyjne rozwiązanie uchroni Twoje meble przed zniszczeniem, a jednocześnie podniesie walory estetyczne całości. Listwy z tworzywa PVC zakończone uszczelką są niezwykle wytrzymałe. Nie straszna im wilgoć ani promieniowanie UV. Każda pani domu doceni również to, że wszelkie zabrudzenia wystarczy usunąć wilgotną ściereczką lub gąbką. Cokoły pasują do szafek kuchennych w każdym stylu – od klasycznych po nowoczesne.

Miękka listwa przypodłogowa PVC do zadań specjalnych

Jeśli zadbałeś już o estetyczne i solidne wykończenie dolnych szafek kuchennych, blaty robocze doskonale połączyła ze ścianą listwa przyblatowa – czas pomyśleć o wykończeniu podłogi. Na rynku jest już cała masa listew przypodłogowych. Różnią się one od siebie tworzywem, z jakiego są wykonane, kolorem, wielkością, długością. Jakie w takim razie będą najlepsze? Świetnie, gdyby były wytrzymałe oraz łatwe w czyszczeniu. Dobrze, jeżeli można by je zamontować bez większych problemów szybko i samodzielnie. No i oczywiście kolor ma znaczenie! Odpowiedzią na te trzy warunki jest miękka listwa przypodłogowa PVC. Wykonane z elastycznego PVC są odporne na wilgoć, wysokie oraz niskie temperatury. Nie odbarwiają się, więc w nawet najbardziej nasłonecznionych kuchniach nie utracą koloru. Odporne na szorowanie i środki chemiczne są bardzo łatwe w czyszczeniu. Listwy miękkie zazwyczaj sprzedawane są w formie rolki. Dzięki temu ławo je przechować nawet w najmniejszym mieszkaniu oraz ułatwiają instalację. Żeby je zamontować nie musisz usuwać mebli z pomieszczenia, wystarczy je odsunąć nieco od ściany. Nie potrzebujesz także specjalistycznych narzędzi. Marka Holzbrink oferuje listwy miękkie PVC samoprzylepne i bez kleju. W pierwszym przypadku wystarczy usunąć pasek zabezpieczający i przytwierdzić profil do podłoża. Każdy może to zrobić samodzielnie. Dostępne w kilkunastu kolorach z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających estetów.

Listwy wykończeniowe na mecie każdego remontu

Jak estetycznie połączyć różne powierzchnie w kuchni? Najlepiej za pomocą listew wykończeniowych. Marka Holzbrink przygotowała szeroki wybór listew przypodłogowych, przyblatowych oraz cokołów. Zabezpieczają newralgiczne przestrzenie przed zniszczeniem a jednocześnie bardzo elegancko i estetycznie wyglądają.